Олеся Ігнатова — Оптимістичний ресурс для батьків - календар "свят на кожен день"

18.03.2020   Administrator   Категорія: психологія

Оптимістичний ресурс для батьків –

ідея сімейного календаря «Свято на кожен день».

Для того, щоб батькам «оптимістично» пережити карантин, Світлана Ройз (відомий дитячий та сімейний психолог та авторка книжок на психологічну тематику), радить батькам створити власний проект – календар «свято на кожен день» (як базовий ресурс «не вигоріти емоційно»). В ньому можна побачити не тільки «плани та стратегії», але і радість – «свято кожного дня». На сьогоднішній день задача батьків- чим далі криза та паніка, тим більше «займатись радістю». Як приклад, Світлана Ройз наводить свій календар на березень (можете скористатись як готовим варіантом, так і створити індивідуально свій сімейний «радісний» календар). Що з цим робити? Вранці, коли дітки прокинулись, подивитись яке сьогодні свято. І разом з дітками «присвятити» день цій темі.

В день «літакових польотів» - робити літачки, розмальовувати і влаштовувати шоу; в день «поплескування по плечу» - не просто поплескувати один одного при першій-ліпшій можливості, а й малювати на плечі літери, які потрібно розпізнати, чи - якщо вдома кілька дітей - торкатися до плеча і вгадувати, хто доторкнувся ...), в «день встиганняусюди» - можливо, написати з дітьми «план дня» і викреслювати зроблене або - засуджувати «все, що потрібно, я встигну - все, що важливо, - я встигну». В день «кущі троянд» можна малюватитроянди, можна зробити з дітьми з кольорового паперу і прикрасити ними квартиру, можна випікати троянди з тіста; в день - «а на що схоже?» - можна задавати один одному це питання, коли дивимося на їжу, коли спостерігаємо за хмарами, коли відкушуємо яблуко, коли розглядаємо тінь, коли бачимо калюжу і досліджуємо її форму ...

Отже, як приклад, дні календаря свят на березень:

1. День прислуховування до весни.
2. День сонячних зайців.
3. День лічби червоних (кольорових) машин.
4. День любові до пирогів.
5. День взаємності чорних кішок.
6. День теплих поцілунків.
7. День болючих хвостів.
8. День перебирання в шафі.
9. День пошуку зеленого кольору.
10. День губ бантиком.
11. День слова «Молодець».
12. День пускання літачків.
13. День поплескування по плечу.
14. День «а на що схоже ...».
15. День мелодії дзвоників.
16. День «няв».
17. День позіхання.
18. День вдалих планів.
19. День успішності усюди.
20. День перегляду в дзеркало з посмішкою.
21. День кущів троянд.
22. День пісень про кохання.
23. День ворушіння вухами.
24. День великого ґудзика.
25. День помаху крилами.
26. День цокання підборами.
27. День слова «БУ».
28. День відлякування страху.
29. День доторків долонями по воді.
30. День ароматів весни.
31. День мрії про диво.

Інформацію підготовлено з використанням особистого матеріалу Світлани Ройз.

Практичний психолог ТСШ №7 – Ігнатова Олеся Олегівна.