Назад у минуле… Історія Тернопільської спеціалізованої школи I – III ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №7 розпочалася 10 травня 1955 року. Виконавчий комітет Тернопільської міської ради депутатів прийняв рішення про відкриття школи російською мовою навчання у звільненому приміщені залізничної школи №16 на вул.. Міцкевича, 17. Пізніше було вирішено: у зв’язку із перевантаженням школи №4 російською мовою навчання розділити її на дві школи. У СШ №4 залишити 24 класи із загальною кількістю 867 учнів, а в новоутвореній СШ №7 російською мовою навчання – 17 класів із загальною кількістю – 608 учнів. Директором школи стала Левенець Раїса Степанівна. Вона очолила педагогічний колектив 8 серпня 1955 року, стала «обличчям школи», досягла поставленої мети – школа стала першою в усьому: на оглядах художньої самодіяльності, у спорті та навчанні. Раїса Степанівна віддала освіті 45 років життя, пройшовши шлях від рядового вчителя до старшого викладача медичного інституту. Очолювала школу до 1963 року.

З 1958 по 1961 роки школа знаходилась на вул. Б.Хмельницького,15. У 1961 році школу переведено у новозбудоване чотирьохповерхове приміщення по вул.Островського, 51, де вона знаходилась до 1967 року. У цей час директорами школи були : Мальчевський Йосип Іванович – вчитель англійської мови та Малова Віра Титівна – вчитель фізики.

Йосип Степанович – порядний, інтелігентний, добрий, уміє цінувати людей , має велике почуття гумору – таку характеристику давали колеги директору.

Малова В.Т. – приділяла багато уваги згуртуванню вчителів і учнів. Вона вимагала від працівників суворого дотримання трудової дисципліни. Разом з тим, була доброю і щирою людиною.

31 серпня1967 року державна комісія затвердила акт про прийняття в експлуатацію новозбудованого приміщення школи на 960 місць по вул. Юності ,11. Школу в цей час очолював Легензевич Олександр Павлович. За 16 років його директорства школа стала школою Легензевича.

Перший випуск Тернопільської СШ №7 відбувся у 1956 році. Атестати про середню освіту отримали 34 учні з них 7 випускників закінчили школу з золотими та срібними медалями.

Даценко Микола Миколайович – директор школи з 1983-1988 рр. Залишив про себе добру пам’ять як хороший господар, прекрасний вчитель і керівник.

З 1 вересня 1990 року проходив набір учнів у перші класи українською та російською мовами навчання. У 2000 році відбувся перший випуск учнів українською мовою навчання, атестати отримали 35 учнів. Одночасно було випущено останній клас російською мовою навчання у кількості 25 учнів.

21 грудня 2004 року рішенням тринадцятої сесії Тернопільської міської ради №4/13/96 школу реорганізовано у спеціалізовану школу І – ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Константинова Світлана Миколаївна – директор школи з 1988 до 2018 р.. Стати педагогом мріяла з дитинства. Батьки схвально поставилися до вибору її професії. Світлана Миколаївна впевнена: «Педагогічне покликання неможливе без гармонії серця і розуму». У 2008 році її було визнано переможцем у номінації «Найавторитетніша колега». Школа була призером конкурсу «Найпрестижніший та найпопулярніший навчальний заклад 2009 р.». У 2005, 2007, 2008, 2009 роках стала переможцем у номінації « Школа - олімпієць». В 2011 році школа стала – переможцем міського етапу конкурсу «Кращий навчально-виховний заклад - 2011» у номінації «Кращий навчально-виховний заклад І-ІІІ ступенів».

У серпні 2018 р. директором школи стала Костюк Галина Миколаївна.

Педагоги цілеспрямовано, наполегливо і невтомно працюють у школі щодня. Дають школярам ґрунтовні знання з усіх предметів, вони дбають про те, щоб їхні вихованці виростали гідною зміною на шляху розвитку української нації, несли у світ свої знання і вміння, ставали справжніми професіоналами своєї справи. А у 2012 році педагогічний колектив став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Флагмани освіти і науки України».

Шкільне життя
Увага! Батькам першокласників! МОЗ виклало в новій редакції форму первинної облікової документації № 086/о Другий Міжнародний освітній саміт у Мюнхені - збереження і розвиток національної ідентичності (партнерська співпраця із Schule-UA) НАКАЗ 02.05.24 Тернопіль № 20 Про організоване завершення 2023/2043 навчального року та проведення підсумкового оцінювання учнів НАКАЗ 02.05.2024 № 19 Про звільнення від проходження ДПА учнів ТСШ№7, які завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти , у 2023/2024 навчальному році Оголошення про проведення конкурсу на заміщення посади директора Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради Тернопільської області Заява про зарахування до закладу освіти Про порядок організації та проведення електронного зарахування дітей до першого класу Інформація для батьків майбутніх першокласників