Поради психолога батькам майбутніх першокласників

18.03.2018   Administrator   Категорія: Батькам

-  Щоб перший похід у школу не став для малюка стресом, як і звикання до нового статусу «дорослого» (процес адаптації в новому колективі, з новим розпорядком дня, обов’язками у вигляді уроків, домашніх завдань тощо), готуватися слід заздалегідь. В ідеалі- за місяць до початку нового року. Психологи рекомендують діяти за таким планом:

 1. Ходити гуляти до школи

-    Обов’язково влаштувати дитині докладну екскурсію. Зайти всередину школи, показати першокласнику клас, спортивний зал, їдальню, туалет, медпункт та інше. Візит до школи до початку занять можна повторити кілька разів, щоб дитина звикла й запам’ятала, що і де є  на новій місцевості. І не розгублювалась, зокрема у перші дні. Увага! Прогулянки до школи треба здійснювати якнайчастіше, щоб дитина добре запам’ятала дорогу (на випадок, якщо згодом ходитиме або повертатиметься зі школи самостійно). А також-щоб розрахувати, яку кількість часу займає дорога до школи, спокійним кроком, без поспіху та страху спізнитися.

2. Проводити тренування збору до школи

   Нехай майбутній першокласник навчиться самостійно готуватися до навчального дня: одягати форму, складати рюкзак. Батьки повинні показати, що і куди класти, щоб у портфелі легко можна було знайти необхідну річ.

3. Прокидатися раніше

  Щоб дитина  не позіхала на першому уроці, доведеться змінити її розпорядок дня-і поступово привчити вставати раніше. Місяця до початку занять вистачить, щоб вона звикла до нового Розкладу без стресу для організму. Це важливо, якщо є маленький «соня», якого вранці важко розбудити.

4. Навчити дитину розпізнавати час

  У дитячій кімнаті повинен бути годинник. Важливо, щоб дитина поступово навчилася правильно розпоряджатися своїм часом - для виконання домашнього завдання, для ігор,відпочинку та інше.

5. Не лякати школою та поганими оцінками

  Навіть якщо дитина не слухається або погано поводиться, не варто її лякати (хоч і з метою виховання) фразами на зразок «скоро почнеться доросле життя», «у школі тебе навчать, як поводитися», «якщо не будеш слухатися, учителька тебе покарає» тощо. А також нехай дитина завжди знає, що в школу вона іде по знання, а не по оцінки. 

«Шановні батьки!  Ми хочемо нагадати вам, що такі чарівні слова, як «доброго дня», «будь ласка», «дякую» і «вибачте», вперше впізнаються вдома.  Саме там діти вчаться бути чесними, пунктуальними і старанними, добре ставитися до друзів, поважати старших і вчителів.  Саме вдома вони вчаться бути акуратними, не говорити з набитим ротом і кидати сміття в урну.  Вдома вони також навчаються бути організованими, доглядати за своїми речами і не чіпати чужі.  А в школі ми вчимо їх мови, математики, історії, географії, фізики, хімії та фізкультури. Батьківське виховання ми лише підкріплюємо, але не замінюємо його ».