Назад у минуле… Історія Тернопільської спеціалізованої школи I – III ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №7 розпочалася 10 травня 1955 року. Виконавчий комітет Тернопільської міської ради депутатів прийняв рішення про відкриття школи російською мовою навчання у звільненому приміщені залізничної школи №16 на вул.. Міцкевича, 17. Пізніше було вирішено: у зв’язку із перевантаженням школи №4 російською мовою навчання розділити її на дві школи. У СШ №4 залишити 24 класи із загальною кількістю 867 учнів, а в новоутвореній СШ №7 російською мовою навчання – 17 класів із загальною кількістю – 608 учнів. Директором школи стала Левенець Раїса Степанівна. Вона очолила педагогічний колектив 8 серпня 1955 року, стала «обличчям школи», досягла поставленої мети – школа стала першою в усьому: на оглядах художньої самодіяльності, у спорті та навчанні. Раїса Степанівна віддала освіті 45 років життя, пройшовши шлях від рядового вчителя до старшого викладача медичного інституту. Очолювала школу до 1963 року.

З 1958 по 1961 роки школа знаходилась на вул. Б.Хмельницького,15. У 1961 році школу переведено у новозбудоване чотирьохповерхове приміщення по вул.Островського, 51, де вона знаходилась до 1967 року. У цей час директорами школи були : Мальчевський Йосип Іванович – вчитель англійської мови та Малова Віра Титівна – вчитель фізики.

Йосип Степанович – порядний, інтелігентний, добрий, уміє цінувати людей , має велике почуття гумору – таку характеристику давали колеги директору.

Малова В.Т. – приділяла багато уваги згуртуванню вчителів і учнів. Вона вимагала від працівників суворого дотримання трудової дисципліни. Разом з тим, була доброю і щирою людиною.

31 серпня1967 року державна комісія затвердила акт про прийняття в експлуатацію новозбудованого приміщення школи на 960 місць по вул. Юності ,11. Школу в цей час очолював Легензевич Олександр Павлович. За 16 років його директорства школа стала школою Легензевича.

Перший випуск Тернопільської СШ №7 відбувся у 1956 році. Атестати про середню освіту отримали 34 учні з них 7 випускників закінчили школу з золотими та срібними медалями.

Даценко Микола Миколайович – директор школи з 1983-1988 рр. Залишив про себе добру пам’ять як хороший господар, прекрасний вчитель і керівник.

З 1 вересня 1990 року проходив набір учнів у перші класи українською та російською мовами навчання. У 2000 році відбувся перший випуск учнів українською мовою навчання, атестати отримали 35 учнів. Одночасно було випущено останній клас російською мовою навчання у кількості 25 учнів.

21 грудня 2004 року рішенням тринадцятої сесії Тернопільської міської ради №4/13/96 школу реорганізовано у спеціалізовану школу І – ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Константинова Світлана Миколаївна – директор школи з 1988 до 2018 р.. Стати педагогом мріяла з дитинства. Батьки схвально поставилися до вибору її професії. Світлана Миколаївна впевнена: «Педагогічне покликання неможливе без гармонії серця і розуму». У 2008 році її було визнано переможцем у номінації «Найавторитетніша колега». Школа була призером конкурсу «Найпрестижніший та найпопулярніший навчальний заклад 2009 р.». У 2005, 2007, 2008, 2009 роках стала переможцем у номінації « Школа - олімпієць». В 2011 році школа стала – переможцем міського етапу конкурсу «Кращий навчально-виховний заклад - 2011» у номінації «Кращий навчально-виховний заклад І-ІІІ ступенів».

У серпні 2018 р. директором школи стала Костюк Галина Миколаївна.

Педагоги цілеспрямовано, наполегливо і невтомно працюють у школі щодня. Дають школярам ґрунтовні знання з усіх предметів, вони дбають про те, щоб їхні вихованці виростали гідною зміною на шляху розвитку української нації, несли у світ свої знання і вміння, ставали справжніми професіоналами своєї справи. А у 2012 році педагогічний колектив став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Флагмани освіти і науки України».